FİRMA: NN GRUP, İstanbul merkezli bir şirket olarak, konusunda uzman mimarlar tarafından 2009 yılında kurulmuş bir yapı kabuğu ve giydirme cephe danışmanlık & mühendislik firmasıdır. Kurulduğu günden bugüne, yapı kabuğu üzerine edindiği 20 yıllık sektörel ve akademik bilgi birikimi ve iş tecrübelerinin ışığında, yapı kabuğunun oluşturulmasında sektörün katılımcılarına danışmanlık ve mühendislik hizmeti vermektedir.

NN GRUP, imkansızı başarmayı seven, en basitinden en komplikesine her türlü projeye hayat vermeyi taahhüt eden bir firmadır. Dünya çapında kuleler, kültür merkezleri, karma kullanımlı projeler, hastaneler, oteller ve okullar dahil olmak üzere geniş bir portföyde hizmet vermektedir. Alanında lider bir firma olarak kabul edilen NN GRUP, çalışmalarını kalite ve estetikten ödün vermeden yönetmekte ve uzman personeli ile sektöründe en üst düzeyde hizmet sunmak için müşteriler ve yüklenicilerle işbirliği yapmaktadır.
Photo: İstmarina project balcony view

Photo: İstmarina project balcony view

KURUCU ORTAKLAR
Dr. Nejdet ZİYAETTİN (PhD)
Dr. Nejdet ZİYAETTİN (PhD)
NNGRUP'un kurucu ortağıdır ve 20 yılı aşkın iş tecrübesi ile yapı kabuğu tasarımı ve uygulaması konusunda uzmandır. Nejdet Ziyaettin, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. Cephe sektöründeki kariyeri lisans eğitimi süresince yapmış olduğu stajlar kapsamında başladı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, pek çok yurt içi ve yurt dışı cephe projesinde yer aldı. Cephe sektöründeki çalışmalarının yanısıra, yapı kabuğu ile ilgili akademik çalışmalarına da devam etti ve halen üniversitelerde dönemsel dersler vermektedir.


Nurhan CİHAN ZİYAETTİN (MSc)
Nurhan CİHAN ZİYAETTİN (MSc) NNGRUP kurucu ortağıdır ve 20 yılı aşkın iş tecrübesi ile proje yönetimi ve yapı kabuğu tasarımı konusunda uzmandır. Nurhan Cihan Ziyaettin, lisans, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık ve proje yapım yönetimi alanlarında tamamladı. Cephe sektöründeki kariyeri prekast cepheler üzerine çalıştığı dönemde başladı. Birçok yapı kabuğu projesinin proje ve uygulama süreçlerinde yer aldı. Kaplama malzemelerinin ve sistemlerinin enerji verimliliğini, teknik yeteneklerini ve tasarım potansiyelini araştırmakla ilgilenmektedir.